​Ermenistan Başbakan Yardımcısı: Koridor sorunu tartışılmayacak, bu bizim için kırmızı çizgidir - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

31 Mayıs 2023  

​Ermenistan Başbakan Yardımcısı: Koridor sorunu tartışılmayacak, bu bizim için kırmızı çizgidir -

​Ermenistan Başbakan Yardımcısı: Koridor sorunu tartışılmayacak, bu bizim için kırmızı çizgidir ​Ermenistan Başbakan Yardımcısı: Koridor sorunu tartışılmayacak, bu bizim için kırmızı çizgidir

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan, gazetecilerle konuşmasında Ermenistan'ın bölgedeki yolların açılmaya her zaman hazır olduğunu ama koridor sorunu tartışılmayacağını vurguladı.

Başbakan Yardımcısı, resmi Yerevan'ın yollar açılma konusunda iki önemli konsept çerçevesinde sorunları ele almaya hazır olduğunu söyledi.

Grigoryan, “Birincisi, bahsettiğimiz altyapılar Ermenistan'ın egemen altyapıları olmalıdır. İkincisi, onlara Ermenistan Cumhuriyeti'nin yetkisi altında olmalıdır. Koridor sorunu tartışılmayacak, bu bizim için kırmızı çizgidir”, dedi.

Uluslararası organizasyon tarafından gümrük kontrol sorununa değinerek Grigoryan henuz net bir şey olmadığını ama fikirler tartışıldığını söyledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+