​ABD Aliyev-Paşinyan görüşmesinin etkili bir adım olmasını temenni etti - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

01 Haziran 2023  

​ABD Aliyev-Paşinyan görüşmesinin etkili bir adım olmasını temenni etti -

​ABD Aliyev-Paşinyan görüşmesinin etkili bir adım olmasını temenni etti ​ABD Aliyev-Paşinyan görüşmesinin etkili bir adım olmasını temenni etti

ABD Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi Başkanı Matthew Miller açıklamada bulunarak Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki müzakerelerin devam etmesinden ABD’nin memnun olduğunu ifade etti.

ABD’li devlet yetkilisi özellikle şunları kaydetti:

"Dışişleri Bakanı Blinken'in de belirttiği gibi, Güney Kafkasya'da barış mümkündür. Geçenlerde Başbakan Paşinyan'a barışa olan bağlılığından dolayı minnettarlığımızıifade ettik ve Cumhurbaşkanı Aliyev'in yakın zamanda yaptığı af duyurusunu memnuniyetle karşılıyoruz.

Ermenistan ve Azerbaycan liderleri bu hafta Kişinev'de Avrupalı ​​ortaklarımızla bir araya gelecekler ve bunun şiddet kullanarak değil, müzakere masası etrafında bu sorunları çözmek için etkili bir adım olacağını umuyoruz.

Saldırgan retorik yalnızca geçmişteki şiddetin devamına yol açabilir, hem kamusal hem de özel alanda yapıcı diyalog barış, fırsat ve umut yaratabilir.”

Miller yaptığı açıklamada, ayrıca ABD’nin, her iki tarafın da kalıcı ve onurlu bir barış anlaşmasına varma çabalarını desteklemeye hazırdır olduğunu belirtti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+