​AİHM, Azerbaycan`a 2 Ermeni asker hakkında bilgi vermesi için 6 Haziran`a kadar süre verdi - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

02 Haziran 2023  

​AİHM, Azerbaycan`a 2 Ermeni asker hakkında bilgi vermesi için 6 Haziran`a kadar süre verdi -

​AİHM, Azerbaycan`a 2 Ermeni asker hakkında bilgi vermesi için 6 Haziran`a kadar süre verdi ​AİHM, Azerbaycan`a 2 Ermeni asker hakkında bilgi vermesi için 6 Haziran`a kadar süre verdi

Uluslararası Hukuk İşleri Temsilciliği Ofisi'nden aktarılan bilgilere göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ermenistan hükümeti tarafından daha önce yapılan başvuruya dayanarak bir karar aldı ve Azerbaycan'dan 2 Ermeni asker hakkında 6 Haziran'a kadar bilgi vermesini talep etti.

Daha önce, Ermenistan Soruşturma Komitesinin Silahlı Kuvvetler'den iki askerin kaçırılmasıyla ilgili olarak cezai işlem başlattığı öğrenildi. İlk verilere göre, Azerbaycan ordusunun silahlı grubu Ermenistan sınırını geçerek askerleri kaçırdı.

Azerbaycan'da mahkeme, Azerbaycanlılar tarafından kaçırılan 2 Ermeni askerinin "Azerbaycan topraklarına sabotaj amaçlı sızma" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

26 Mayıs'ta Azerbaycan medyası, ardından Azerbaycan sınır muhafız servisi, Ermeni tarafının bir sızma girişiminde bulunduğuna dair yanlış bilgiler yaydı ve Ermenistan Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetlerinin 2 askeri tutuklandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+