​ABD`deki Ermeni kiliselerinin önderleri Biden`ı Artsakh`ı Azerbaycan`a dahil etme girişimlerine kar - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

02 Haziran 2023  

​ABD`deki Ermeni kiliselerinin önderleri Biden`ı Artsakh`ı Azerbaycan`a dahil etme girişimlerine kar -

​ABD`deki Ermeni kiliselerinin önderleri Biden`ı Artsakh`ı Azerbaycan`a dahil etme girişimlerine kar ​ABD`deki Ermeni kiliselerinin önderleri Biden`ı Artsakh`ı Azerbaycan`a dahil etme girişimlerine karşı çıkmaya çağırdı

ABD Ermeni Apostolik, Katolik ve Evanjelik Kiliselerinin ruhani önderleri, ABD Başkanı Joe Biden'a bir mektup göndererek, Azerbaycan'ın hakimiyetinin altında olmanın Artsakh için ölüm cezası anlamına geldiği konusunda uyarıda bulundu.

ABD Devlet Başkanı’na yazılan mektupta şu ifadelere yer verildi:

"Bizler, Ermeni asıllı Amerikalı Hıristiyanların ruhani önderleri olarak, sizi Artsakh'ın Hıristiyan Ermenilerini Azerbaycan'a dahil etmeye yönelik her türlü girişime kararlılıkla karşı çıkmaya çağırıyoruz. Azerbaycan, Ermenilerin anavatanının bu kadim bölgesindeki yerli halkı etnik temizliği tabi tutma konusunda açıkça kararlıdır. Demokratik Artsakh’ı, diktatörlük rejimiyle yönetilen Azerbaycan’a dahil etmesine yönelik herhangi bir çözüm bu kutsal topraklarda yaşayan 120 bin Ermeni için ölüm cezası anlamına geliyor.”

Mektuba imza atanlar, ayrıca Azerbaycan'a yapılan askeri yardımın geri çekilmesi çağrısında bulunuyor ve Azerbaycan'ın Ermenilere karşı yürütebileceği soykırımsal şiddete Amerikalıların asla suç ortağı olmaması gerektiğini vurguluyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+