​Ermenistan`ın güdeminde Birlik Devletin’e katılma sorunu yok - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

03 Haziran 2023  

​Ermenistan`ın güdeminde Birlik Devletin’e katılma sorunu yok -

​Ermenistan`ın güdeminde Birlik Devletin’e katılma sorunu yok ​Ermenistan`ın güdeminde Birlik Devletin’e katılma sorunu yok

Ermenistan Devlet Kamu Televizyonu'na konuşan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ani Badalyan, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko’nun “Arzu edildiği takdirde Kazakistan ve eski Sovyet ülkeleri Birlik Devletin’e katılabilir” açıklamasını yorumladı.

Ani Badalyan’ın sözlerine göre Ocak 2023’te bu konu Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan tarafından ele alınmış ve Ermenistan’ın gündeminde böyle bir konunun olmadığı belli olmuş.

Nikol Paşinyan, 10 Ocak’ta düzenlenen basın topantısında Ermenistan Rusya tarafından Birlik Devletin’e girmek için herhangi bir resmi teklifin almadığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko, birkaç gün önce “birisi nükleer silah sorulardan endişe duyarsa, Rusya- Belarus ittifakına katılmalı ve tüm nükleer silaha sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+