​Alman Milletvekili: Hiçbir komşunun Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü ihlal etmeye kalkışmaması için - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

09 Haziran 2023  

​Alman Milletvekili: Hiçbir komşunun Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü ihlal etmeye kalkışmaması için -

​Alman Milletvekili: Hiçbir komşunun Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü ihlal etmeye kalkışmaması için ​Alman Milletvekili: Hiçbir komşunun Ermenistan`ın toprak bütünlüğünü ihlal etmeye kalkışmaması için her şeyi yapmalıyız

Almanya Federal Cumhuriyeti Bundestag Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael Roth başkanlığındaki heyet, Ermenistan ziyareti kapsamında Ermenistan Parlamentosu Dış İlişkiler Daimi Komitesi Başkanı Sargis Khandanyan’ın eşliğinde Tsitsernakaberd’deki Ermeni Soykırımı anıt kompleksini ziyaret etti ve Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısına saygı duruşunda bulundu.

Michael Roth yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Hiçbir komşunun Ermenistan'ın toprak bütünlüğünü ihlal etmeye kalkışmaması ve Ermeni halkının savaş, şiddet ve tehlike olmaksızın, barış içinde yaşaması için her şeyi yapmalıyız."

Almanya’dan gelen heyet üyeleri, Soykırım kurbanlarının anısını ölümsüzleştiren sönmeyen ateşin önünde çelenk koydu ve çiçekler bıraktılar.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+