​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası Başkanı, işbirliğini derinleşt - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

11 Haziran 2023  

​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası Başkanı, işbirliğini derinleşt -

​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası Başkanı, işbirliğini derinleşt ​Ermenistan Parlamentosu Başkanı ve Birleşik Krallık Lordlar Kamarası Başkanı, işbirliğini derinleştirmeye yönelik projeleri ele aldı

Ermenistan Parlamentosu Başkanı Alen Simonyan, İngiltere Lordlar Kamarası Başkanı Lord McFall ile Londra'da bir araya geldi. Görüşmeye Ermenistan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan da katıldı.

Ermenistan Parlamentosu’ndan aktarılan bvilgilere göre görüşme sırasında, diplomatik ilişkilerin kurulmasının 30 yıllık başarılara ve ikili ilişkileri geliştirmeyi amaçlayan projelere değinildi. Muhataplar, sektörel işbirliğini derinleştirme ve genişletme olanaklarını ve geleceğe yönelik planları ele aldı.

Taraflar, ikili işbirliğinin geliştirilmesi ve genişletilmesi üzerinde durdular, Ermenistan ile İngiltere parlamentolar arası ilişkileri konusunda fikir alışverişinde bulundular. Bu bağlamda, dostluk grupların işbirliğine de vurgu yapıldı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+