Rusya: ABD`nin Karabağ`ı Azerbaycan`la görüşmesi için tehdit ettiğine dair haberler endişe verici. - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

16 Haziran 2023  

Rusya: ABD`nin Karabağ`ı Azerbaycan`la görüşmesi için tehdit ettiğine dair haberler endişe verici. -

Rusya: ABD`nin Karabağ`ı Azerbaycan`la görüşmesi için tehdit ettiğine dair haberler endişe verici. Rusya: ABD`nin Karabağ`ı Azerbaycan`la görüşmesi için tehdit ettiğine dair haberler endişe verici.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Azerbaycan ile Dağlık Karabağ arasında arabuluculuk hizmetleri sunma konusundaki dayatma girişimlerinin Moskova'da endişeyle karşılandığını açıkladı.

Sputnik'e demeç veren Rusya Dışişleri yetkilileri, Washington'daki bir diplomatik kaynağın "ABD, ültimatomda bulunarak Dağlık Karabağlı temsilcileri Azerbaycan tarafıyla görüşmeye zorluyor" şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Rus yetkililer, "ABD'nin şimdi de Bakü ile Stepanakert arasındaki diyalogda arabuluculuk hizmetlere sunmak için dayatma girişimlerinde bulunduğuna dair basında yer alan haberler bizleri endişelendiriyor. Üstelik ABD, güç kullanma tehditlerine de başvuruyor" dedi.

Sputnik'e konuşan ABD'li bir diplomatik kaynak, Washington'un Dağlık Karabağlı temsilcilere ültimatom vererek onları Azerbaycan tarafıyla üçüncü bir ülkede, en kısa sürede ve ABD'li bir yetkilinin huzurunda görüşmeye zorladığını söylemişti.

Kaynak, ABD'nin amacının Washington'un bölgede etkin olmasını sağlamak olduğunu vurgulamıştı.

Bu haber sputniknews kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sputniknews) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sputniknews). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+