​Yeraskh’ta inşa edilen metalurji tesisinin arazisinde Ermenistan ve ABD bayrakları dikildi - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

21 Haziran 2023  

​Yeraskh’ta inşa edilen metalurji tesisinin arazisinde Ermenistan ve ABD bayrakları dikildi -

​Yeraskh’ta inşa edilen metalurji tesisinin arazisinde Ermenistan ve ABD bayrakları dikildi ​Yeraskh’ta inşa edilen metalurji tesisinin arazisinde Ermenistan ve ABD bayrakları dikildi

Yeraskh'ta Ermeni-Amerikan yatırımıyla inşa edilen metalurji tesisinin şantiyesinde Ermenistan ve Amerika Birleşik Devletleri bayrakları dikildi. Fabrikanın yönetimi, Azerbaycan tarafının kurşunlamalarına ve kışkırtıcı eylemlerine rağmen fabrikanın inşaat çalışmalarına devam edeceklerine, yerlerinden ayrılmayacaklarına dair net kararını böyle gösteriyor.

Bayrakların dikilmesinden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan GTB Steel şirketinin müdürü Tiran Hakobyan bu konuda açıklama yaptı.

Fabrikanın şantiyesinde bayrakların asılmasının Azerbaycanlıların ateş etmeyeceğinin ve inşaatı engellemeye çalışmayacağının garantisi olamayacağını çok iyi anladıklarını vurgulayan Hakobyan şöyle konuştu: "Bu sadece yönetim kurulumuzun uzun tartışmalar sonucunda aldığı kararın direkt göstergesidir. Buradan bir yere gitmeyeceğimizi ve fabrika inşaatına devam edeceğimizi kaydediyoruz."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+