​Avrupa Konseyi heyetleri Tsiternakaberd Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

21 Haziran 2023  

​Avrupa Konseyi heyetleri Tsiternakaberd Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti -

​Avrupa Konseyi heyetleri Tsiternakaberd Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti ​Avrupa Konseyi heyetleri Tsiternakaberd Anıt Kompleksi`ni ziyaret etti

Avrupa Konseyi’nin (AK) Hollandalı milletvekili Bert Jan Ruissen'in ve AK’nin güvenlik ve savunma soruyla ilgili alt komitenin başkanı Nathalie Loiseau'nun liderliğindeki heyetler Ermenistan'da bulunuyor.

20 Haziran’da heyetler Milli Parlamentosu’nun Avrupa entegrasyonu daimi komisyonu başkanı Arman Yeğoyan eşliğinde Tsitsernaklaberd Anıtı'nı ziyaret etti.

Heyetler üyeleri Ermeni Soykırımı kurbanlarının anısını ebedi ateşin yanında çiçek ve çelenk koydu, bir dakikalık saygı duruşunda bulundular.

Ermeni Soykırımı Müzesi-Enstitüsünde Yeğern'i kanıtlayan belgelerle tanışarak Bert Jan Ruissen Onur konuğu defterinde not bıraktı.

Hollandalıı milletvekili şöyle yazdı: “Ziyaret için teşekkürler. Gösteri çok heyecen vericidir. Bu Ermenilerin trajik kaderini gösteriyor. Biz korkunç eylemleri unutmamalıyız ve bu Soykırım ile ilgili anıları yaşatmalıyız”.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+