​Tiflis ile Bakü arasında sınır belirleme müzakereleri yeniden başladı - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Բաւական

Gündem :

21 Haziran 2023  

​Tiflis ile Bakü arasında sınır belirleme müzakereleri yeniden başladı -

​Tiflis ile Bakü arasında sınır belirleme müzakereleri yeniden başladı ​Tiflis ile Bakü arasında sınır belirleme müzakereleri yeniden başladı

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı'nın sunduğu bilgilere göre "Bakü ile Tiflis arasında sınır belirleme konusunda resmi görüşmeler yeniden başlatıldı."

Konu 19 Haziran'da Tiflis'te Gürcistan-Azerbaycan ikili siyasi istişareler sırasında ele alındı. Görüşmelere iki ülkenin Dışişleri Bakan Yardımcıları Lasha Darsalia ve Khalaf Khalafov katıldı.

Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, "Müzakereler sırasında taraflar, Sınır çizme ve belirleme Devlet Komisyonu'nun yeni bir oturumu düzenleme olasılıklarını ele aldı."

İki ülke arasındaki sınır belirleme müzakereleri, Gürcistan Savcılığının Devlet Komisyonu'ndaki iki Gürcü uzmana karşı bir ceza davası başlatmasının ardından 2020 yılında askıya alınmıştı.

İki ülke arasında, sınır belirleme bağlamında daha önce Davit Gareca manastır kompleksi ile ilgili anlaşmazlıklar ve gerginlik meydana gelmişti.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+