​ABD Kongre Üyesi: Azerbaycan`ın Artsakh Ermenilerini yok etme niyeti var - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

23 Haziran 2023  

​ABD Kongre Üyesi: Azerbaycan`ın Artsakh Ermenilerini yok etme niyeti var -

​ABD Kongre Üyesi: Azerbaycan`ın Artsakh Ermenilerini yok etme niyeti var ​ABD Kongre Üyesi: Azerbaycan`ın Artsakh Ermenilerini yok etme niyeti var

ABD Temsilciler Meclisi Ermeni Komitesi Eş Başkanı Frank Pallone, ABD Kongresi’nin Tom Lantos İnsan Hakları Komisyonu'nda “Dağlık Karabağ (Artsakh) nüfüsünü koruyarak” başlıklı görüşmeler sırasında Artsakh’taki duruma değindi.

Görüşmelerde kendi görüşlerini sunan Pallone, ilk ve en önemli olarak Azerbaycan’ın Artsakh’ta yaşayan Ermenilere karşı devam eden saldırganlık ve blokaj durumunda soykırım yapma niyeti olduğunun altını çizdi.

Ayrıca, Pallone şu ifadeleri kullandı: “Azerbaycan, Artsakh yerli Ermeni nüfusunu ayırmak ve atalarının demokratik ülkesinde serbest ve onurlu yaşama imkanlarından mahrum etmek için açıkça önceden planlanan adımlar atıyor. Bu, özünde etnik temizliğin net göstergesidir. Bu, gözardı edilmemelidir.”

Pallone, “Bu krizi sonlandırmak için artık ABD’nin kendi diplomatik imkanlarını daha iyi ve etkili kullanması zamanıdır. Yaptırımlar da dahil.” diye konuşmayı sona erdirdi.

Önümüzdeki hafta ABD başkenti Waşington’da Ermenistan ve Azerbaycan arasında olası görüşmeye gelince ise Pallone, ABD hükümetini Azerbaycan’ın Ermenistan’a nihai anlaşmanın şartlarını dikte etme niyetiyle gösterilen saldırgan tavrını önlemek için tüm gereken adımları atmaya cağırdı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+