AB: Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki artan gerilimi yakından izliyoruz - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

23 Haziran 2023  

AB: Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki artan gerilimi yakından izliyoruz -

AB: Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki artan gerilimi yakından izliyoruz AB: Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki artan gerilimi yakından izliyoruz

Avrupa Birliği (AB), Azerbaycan ile Ermenistan arasında son haftalarda gerilimin arttığını, durumun yakından izlendiğini bildirdi.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'in ofisinden yapılan açıklamada, iki ülke sınırında her gün silahların ateşlendiğine yönelik olayların bildirildiği aktarıldı.

Benzer olayların Karabağ'daki temas hattında da meydana geldiği belirtilen açıklamada, Laçın Koridoru'nda 15 Haziran'dan beri geçişlerin çoğunun engellendiği ileri sürülerek bunun endişe verici olduğu, olası bir insani kriz endişesi yarattığı kaydedildi.

Açıklamada, "Yakın zamanda yapılan bir dizi üst düzey toplantının ardından AB, gerilimin giderilmesi ve karşılıklı kabul edilebilir çözümlerin bulunması için en üst siyasi seviyede çalışmaya devam etmektedir." ifadesi kullanıldı.

Bu haber a.a. kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (a.a.) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(a.a.). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+