​ABD Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Nükleer Enerji Danışmanı Ermenistan yolunda - Gündem
23 Eylül 2023 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հոռի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

26 Haziran 2023  

​ABD Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Nükleer Enerji Danışmanı Ermenistan yolunda -

​ABD Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Nükleer Enerji Danışmanı Ermenistan yolunda ​ABD Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Nükleer Enerji Danışmanı Ermenistan yolunda

ABD’nin Ermenistan Büyükelçisi’nden yapılan açıklamada ABD Dışişleri Bakanlığı Kıdemli Nükleer Enerji Danışmanı Justin Friedman’ın, 26 ila 27 Haziran’da Ermenistan’ı ziyaret edeceği bildirildi.

Ziyaret kapsamında Friedman, Ermenistan için tehlikesiz ve güvenli enerji geleceği konusunda Ermenistan-ABD işbirliklerinin perspektifine ilişkin Ermenistan üst düzey yetkilileri ve enerji alanının uzmanları ile bir araya gelecek.

Hatırlanacağı üzere, 5 Haziran'da Nükleer Santrali Müdürü Movses Vardanyan, Ermenistan'ın yeni bir nükleer santralinin inşasını düşünmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Vardanyan, bu amaçla hükümette nükleer sorular komisyonun yaratılacağını açıklayıp komisyonun dünya ticari marketini araştırarak en uygun önerileri toplayacağını da eklemişti.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+