​Taşnak Partisi, Ermenistan`da ‘Sos Artsakh’ pankartlarıyla oturma eylemi yapacak - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Արփող

Gündem :

27 Haziran 2023  

​Taşnak Partisi, Ermenistan`da ‘Sos Artsakh’ pankartlarıyla oturma eylemi yapacak -

​Taşnak Partisi, Ermenistan`da ‘Sos Artsakh’ pankartlarıyla oturma eylemi yapacak ​Taşnak Partisi, Ermenistan`da ‘Sos Artsakh’ pankartlarıyla oturma eylemi yapacak

Ermeni Devrimci Federasyonu (Taşnak Partisi - EDF) Ermenistan Yüksek Kurulu Halkla Ilişkiler Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre EDF, ABD, Rusya, Fransa ve Avrupa Birliği'nin (AB) Ermenistan temsilcilikleri önünde ‘Sos Artsakh’ pankartlarıyla oturma eylemi yapacak.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Oturma eylemi niyeti, AGİT Minsk Grubu Eş Başkanları'ndan ve AB’den sadece açıklamalarla sınırlı kalmamalarını talep etmektir ve onun yerine Azerbaycan tarafından Artsakh ablukasını hemen kaldırılmaya yönelik aktif adımlarını atmaktır.”

Oturma eylemi, 27 Haziran’da saat 08:30’da başlayıp, 28 Haziran’da saat 10:00’da ise Birleşmiş Milletler’in (BM) Ermenistan Ofisi önünde sona erecek.

Hatırlanacağı üzere, Azerbaycan, 12 Aralık 2022 tarihinden beri çevreyi koruma bahanesiyle ve 23 Nisan'dan bu yana Hakari köprüsünde kontrol noktasının yerleştirilmesiyle yasadışı bir şekilde Laçin Koridoru'nu kapalı tutuyor. Azerbaycan, uluslararası toplumun çağrılarını ve Uluslararası Adalet Divanı'nın Laçin Koridoru'ndan insan, mal ve araçların serbest hareketinin sağlanması yönündeki kararını yerine getirmiyor.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+