​AP Alman üyesi, AB gözlemcileri ile birlikte Ermenistan’ın Yeraskh köyünü ziyaret etti - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

27 Haziran 2023  

​AP Alman üyesi, AB gözlemcileri ile birlikte Ermenistan’ın Yeraskh köyünü ziyaret etti -

​AP Alman üyesi, AB gözlemcileri ile birlikte Ermenistan’ın Yeraskh köyünü ziyaret etti ​AP Alman üyesi, AB gözlemcileri ile birlikte Ermenistan’ın Yeraskh köyünü ziyaret etti

Avrupa Birliği (AB) Ermenistan misyonunun Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada 26 Haziran’da Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Alman üyesi Merle Spellerberg’in AB gözlemcileri ile birlikte Ermenistan’ın Yeraskh köyünü ziyaret ettiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün AB Ermenistan misyonu, Jermuk merkezinde Almanya maslahatgüzarı ve Almanya büyükelçi yardımcısı Eric Tintrup eşliğinde AP Alman milletvekili Merle Spellerberg’i kabul etti. Gözlemcilerimizin kendilerine durum hakkında bilgi vermesinden sonra heyet durumu yerinde değerlendirmek üzere Yeraskh’taki devriyemize katıldı.”

Hatırlanacağı üzere 13 Haziran’dan beri Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Yeraskh’a düzenli olarak ateş açıyorlar. 14 Haziran’da ise Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin Yeraskh’taki yabancı yatırımlarla inşa edilen metalurji fabrikasına ateş açtığı sonucu 2 yabancı vatandaş yaralanmıştı. Daha sonra Hint vatandaşı oldukları ortaya çıktı. Ardından fabrikaya Ermenistan ve ABD bayrakları asıldı, ancak ateş bu yönde devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+