​Paşinyan, Ermenistan-Kıbrıs-Yunanistan üçlü zirveyi Yerevan’da ağırlama isteğini bir kez daha teyit - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

29 Haziran 2023  

​Paşinyan, Ermenistan-Kıbrıs-Yunanistan üçlü zirveyi Yerevan’da ağırlama isteğini bir kez daha teyit -

​Paşinyan, Ermenistan-Kıbrıs-Yunanistan üçlü zirveyi Yerevan’da ağırlama isteğini bir kez daha teyit ​Paşinyan, Ermenistan-Kıbrıs-Yunanistan üçlü zirveyi Yerevan’da ağırlama isteğini bir kez daha teyit etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Kiryakos Miçotakis’e Yunanistan Başbakanı olarak yeniden seçilmesi vesilesiyle tebrik mesajı iletti.

Mesajda şu ifadeleri kullandı: "Size Ermenistan Cumhuriyeti adına ve şahsen benim adıma Yunanistan Cumhuriyeti’nin Genel Seçimlerinde kazanmanız vesilesiyle yürekten tebrik ediyorum ve en iyi dileklerimi iletiyorum.

Fırsatı elde ederek Yunanistan'ın üst yönetimine ve kardeş Yunan halkına ülkemizin yaşadığı zor zamanlarda yeniden Ermeni halkı yanında olduğu ve şartsız olarak verdiği dayanışma için bir kez daha şükranlarımı sunmaya izin verin.

Uluslararası ilişkilerde var olan sorunlar üzerine uyumlu görüşlerimiz, bizi iki ülke arasındaki işbirliğin geliştirmemize daha yoğun ve kapsamlı bir şekilde iletiyor. Ermenistan, Yunanistan ile olduğu ortaklığı hem ikili hem çok yönlü alanlarda genişletmesi ve derinleştirmesi konusunda kararlıdır.

Bu kapsamda, Ermenistan-Kıbrıs-Yunanistan üçlü zirveyi Yerevan’da ağırlama istekliliğimizini bir kez daha teyit ediyoruz.”

Ayrcıa, Ermeni-Yunan ilişkilere değinen Ermenistan Başbakanı, mesajda iki ülke arasındaki mükemmel işbirliğin gelecekte yeni bir ivme kazanılmasından emin olduğunu vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+