​AB temsilcisi: “Azerbaycan büyükelçisinin paylaşımı kesinlikle kabul edilemez - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

01 Temmuz 2023  

​AB temsilcisi: “Azerbaycan büyükelçisinin paylaşımı kesinlikle kabul edilemez -

​AB temsilcisi: “Azerbaycan büyükelçisinin paylaşımı kesinlikle kabul edilemez ​AB temsilcisi: “Azerbaycan büyükelçisinin paylaşımı kesinlikle kabul edilemez

Azerbaycanın Avrupa Birliğin’deki temsilcisi, Azerbaycan’ın Belçika ve Lüksemburg’da Büyükelçisi Vagif Sadikov, Twitter hesabında Ermenistan’da konuşlandırılan AB misyonunun gözlemcilerine tehdit eden bir paylaşım yaptı. Sadikov göre, eğer AB misyonunun gözlemcileri Azerbaycan-Ermenistan sınırına yaklaşsa, keskin nişancılar tarafından vurulabilecek.

“Onlar kendine koruma için yaptıklarını biliyorlar. Azerbaycan’da üretilen “İstiglal İST-14,5” keskin nişancı tüfeği 3000 metre etkili ateş menzilne sahip. Uzak durun Azerbaycan devlet sınırdan” nişancının fotoğrafını yayınlarken bu ifadellerini kullandı.

Sadikov'un paylaşımını kınanan AB temsilcisinın tepki:

“AB nezdinde akredite edilmiş bir büyükelçi için bu tür davranışları kesinlikle kabul edilemez.“

Hatırlanacağı üzere, söz konusu paylaşmaya daha önce Avrupa Parlamentosu Dış ilişkiler Komisyonu Güvenlik ve Savunma Alt Komitesi Başkanı Nathalie Lauzo yanıt verdi.

“Bu AB’nın milletvekilerine yönelik tehdit mi? Bu Azerbaycanlı “diplomattan” mı geliyor? Azerbaycan diplomasisi hangi seviyeye ulaştı? Uluslararası mehkemesinin kararına saygı göstermeyerek ve 120.000 insana rehine tutarak gurur duyacak hiçbir şey yok.

Bu sizi sinirlendirme bir şey mi? Bizim güçlu değerlere sahip Avrupaları etkilemeyecektir. Biz yakın gelecekte Dağlık Karabağ’daki nüfüsünün saygıyı ve barışı da destekleyeceğiz.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+