​Dağlık Karabağ hükümetinden Putin’e mektup - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

05 Temmuz 2023  

​Dağlık Karabağ hükümetinden Putin’e mektup -

​Dağlık Karabağ hükümetinden Putin’e mektup ​Dağlık Karabağ hükümetinden Putin’e mektup

Artsakh Cumhuriyeti (Dağlık Karabağ) krizle mücadele konseyi başkanı Tigran Petrosyan'ın, Facebook hesabında yayınlanan açıklamaya göre Artsakh Cumhuriyeti hükümeti Rusya Devlet Başkanı Valdimir Putin'e bir mektup yazdı.

“Kimi bekliyoruz? neyi bekliyoruz? kesinlikle çocuklar aç kalmalı hemen uyanalım mı?. Artsakh insanların mutlak çoğunluğu Ermenistan'ın liderine, Artsakh’ın liderine değil, ama Rusya Devlet Başkanı Putinin Artsakh’ta Еrmeniler güvenli ve ağırbaşlı bir şekilde yaşayacaklarına dair sözlerine inanmış.” Petrosyan açıklamada şu ifadelerini kullandı.

Sözlerine eklenip “Bugün biz yaşamıyoruz, ama hayatta kalıyoruz. Sessizliğimiz ülkenin ve halkının durumu gün geçtikçe daha ağırlaştırır...

Yarın Rusya’dan somut adımlar görmezsek sessizlik yıkıma eşdeğer de olacak. Yarın biraz sabredelim bundan sonra çoçuklarımız iyiliği, ağırbaşlığımız için bir volkan gibi patlamalıyız.”

Hatırlanacağı üzere, 12 Aralık 2022'den bu yana Azerbaycan, Ermenistan Artsakh'a bağlayan tek yol olan Laçin koridorunu yasadışı olarak kapattı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+