​Diyarbekirspor yeni logo ve isim açıklaması! Diyarbekirspor’un adı değişti mi, Mezopotamya mı olaca - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

08 Temmuz 2023  

​Diyarbekirspor yeni logo ve isim açıklaması! Diyarbekirspor’un adı değişti mi, Mezopotamya mı olaca -

​Diyarbekirspor yeni logo ve isim açıklaması! Diyarbekirspor’un adı değişti mi, Mezopotamya mı olaca ​Diyarbekirspor yeni logo ve isim açıklaması! Diyarbekirspor’un adı değişti mi, Mezopotamya mı olacak, arma ve logosu değişti mi?

Diyarbekirspor'un isim ve arma değişikliğiyle ilgili iddialar özellikle sosyal medyada gündeme geldi. Yeşil-Kırmızılı kulübün isim değişikliği yapmaya hazırlandığı konuşulurken yeni logo tasarımı gerçekleşeceği de iddialar arasında bulunuyordu. Bu noktada spor kulübünden "Diyarbekirspor'un adı değişti mi, arma ve logo değişikliği olacak mı?" sorularına yanıt niteliğinde bir açıklama geldi. İşte Diyarbekirspor kulüp Başkanı Serkan Genç'in sosyal medyadaki Ermenistan logolu arma ve isim değişikliği hakkında yaptığı açıklama.

Mezopotamya Spor'un amblemi ile Ermenistan armasının benzerliği ise Diyarbekirspor taraflarının yoğun tepkisini çekti. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda "Ermenistan armasının kopyası" yorumları dikkat çekti.

DİYARBEKİRSPOR'DAN LOGO VE İSİM AÇIKLAMASI: 'DİYARBEKİRSPOR İSMİNİ TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

TFF 2'inci ligde bu yıl mücadele edecek olan Diyarbekirspor kulüp Başkanı Serkan Genç, sosyal medyadaki Ermenistan logolu arma ve isim değişikliği nedeniyle açıklama yaptı. Genç, kulübün isminin değiştirildiğine dair basında yer alan haberler ve tartışmalar kulüp bilgisi dışında geliştiğini belirterek, "Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gururla Diyarbekirspor ismini taşımaya devam edeceğiz" dedi.[Diyarbekirspor yeni logo ve isim açıklaması! Diyarbekirspor’un adı değişti mi, Mezopotamya mı olacak, arma ve logosu değişti mi?]Diyarbakır'da TFF 2'inci ligde mücadele eden Diyarbekirspor yönetimi, bugün sosyal medyada çıkan Ermenistan logolu arma ve kulübün yeni isminin Mezopotamyaspor olacağına dair haberler nedeniyle açıklama yaptı. Genç, kulübün isminin değiştirildiğine dair basında yer alan haberler ve tartışmaların kulüp bilgisi dışında geliştiğini söyledi. Genç, "33 medeniyete ev sahipliği yapmış, peygamberler ve sahabeler diyarı unvanını almış kültürler mirası kadim şehrimizle bin yıllardır özdeşleşmiş olan Diyarbekir ismini taşımaktan onur ve şeref duymaktayız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gururla Diyarbekirspor ismini taşımaya devam edeceğiz.Hedefimiz yola çıktığımız ilk günkü gibi bu değerli ismi ve armayı üst liglere taşımaktır. Kamuoyuna saygılarımızla" diye konuştu.

Kulüp yönetiminin ayrıca önümüzdeki günlerde detaylı olarak basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Bu haber sabah kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sabah) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sabah). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+