​Stepanakert`te toplanan halk Laçin Koridoru`na doğru yürüyüş gerçekleştiriyor - Gündem
16 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Մանի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

13 Temmuz 2023  

​Stepanakert`te toplanan halk Laçin Koridoru`na doğru yürüyüş gerçekleştiriyor -

​Stepanakert`te toplanan halk Laçin Koridoru`na doğru yürüyüş gerçekleştiriyor ​Stepanakert`te toplanan halk Laçin Koridoru`na doğru yürüyüş gerçekleştiriyor

12 Temmuz'da Stepanakert'teki “Yeniden doğuş” Meydanı'nda "Koridorun Açılması Halk Hareketi" girişim grubu tarafından, Laçin Koridoru'nun açılması talebiyle bir miting düzenlendi.

Mitingin organizatörleri, 15 Temmuz'dan sonra Azerbaycan'ın Artsakh'ı tamamen ablukaya almasından kaynaklanan durumun, Laçin Koridoru'nun en kısa sürede açılması için önlemler alınması gerektiğini belirtti, çünkü durum her geçen gün kötüleşiyor.

Aktivistlerde Artur Osipyan şu sözleri dile getirdi:

"Planımız burada çok sayıda insan toplamak ve ardından Hakari Köprüsü'ne doğru yürüyüş gerçekleştirmek. Nakliyemizi sağlamak için bize yakıtı ve güvenlik tedbirleri gerekiyor ve bu iki konuda Rus barış güçlerine başvuracağız. Eğer bunu sağlamazlarsa, havaalanını kapatacağız ve onların tedarikini de engelleyeceğiz. Şu anda ise, insanları toplamak için bilgilendirme çalışması yapıyoruz."

Ardından miting katılımcıları, "Koridorun Açılması Halk Hareketi" merkezine geçti, burada girişim grubu bugün Artsakh yetkililerine mitingin hedeflerini desteklemeleri konusunda başvuruda bulunacaklarını açıkladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+