​AB, Azerbaycan`dan Laçin koridoru üzerinden insanların ve malların engelsiz hareketini sağlamasını - Gündem
14 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

14 Temmuz 2023  

​AB, Azerbaycan`dan Laçin koridoru üzerinden insanların ve malların engelsiz hareketini sağlamasını -

​AB, Azerbaycan`dan Laçin koridoru üzerinden insanların ve malların engelsiz hareketini sağlamasını ​AB, Azerbaycan`dan Laçin koridoru üzerinden insanların ve malların engelsiz hareketini sağlamasını talep ediyor

Avrupa Birliği, Güney Kafkasya'da bulunan tek büyük insani yardım kuruluşu olan Uluslararası Kızılhaç Komitesi 'nin faaliyetlerini desteklemektedir. AB Sözcüsü Güney Kafkasya'daki Uluslararası Kızılhaç Komitesi faaliyetleri hakkında yaptığı açıklamada bunu belirtti.

AB yetkilisi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"AB, Uluslararası Kızılhaç Komitesi 'nin Güney Kafkasya'da bulunan tek büyük insani yardım kuruluşu olarak yaptığı faaliyetleri desteklemektedir. Uluslararası Kızılhaç Komitesi bağımsızlık ve tarafsızlık insani ilkelerine uygun olarak ihtiyaç sahiplerine hayati insani yardım ve koruma sağlamaktadır.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi 'nin Laçin koridorunda yürüttüğü çalışma, Karabağ'daki Ermeni nüfusu için temel ihtiyaçları karşılamaya ve çok önemli insani yardım sağlamaya odaklanmıştır. Uluslararası Kızılhaç Komitesi 'nin faaliyetlerine devam edebilmesi ve insani krizin önlenmesi, Azerbaycan yetkililerinin sorumluluğundadır.

AB, Uluslararası Kızılhaç Komitesi 'nin bölgedeki önemli rolünü belirtmekle beraber Azerbaycan'a Laçin koridoru üzerinden insanların ve malların engelsiz hareketini sağlaması çağrısını yeniden teyit ediyor."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+