​Azerbaycan tarafından Laçın koridorunun yasadışı kapatılması nedeniyle Karabağ`da 2 çocuk hayatını - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

13 Temmuz 2023  

​Azerbaycan tarafından Laçın koridorunun yasadışı kapatılması nedeniyle Karabağ`da 2 çocuk hayatını -

​Azerbaycan tarafından Laçın koridorunun yasadışı kapatılması nedeniyle Karabağ`da 2 çocuk hayatını ​Azerbaycan tarafından Laçın koridorunun yasadışı kapatılması nedeniyle Karabağ`da 2 çocuk hayatını kaybetti

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunarak Artsakh’ta (Dağlık Karabağ) iki çocuğun hayatını kaybetme olayına değindi.

Paylaşımda Ararat Mirzoyan şu ifadeleri kullandı:

"Laçın koridorunun 7 aylık kapanması ve Dağlık Karabağ'ın tamamen işgal edilmesi insanların yaşamlarında büyük ve felaket getiren bir duruma yol açmaktadır. Bunun sonucunda, 3 yaşındaki Leo ve 6 yaşındaki Gita insani ağır krizi nedeniyle hayatını kaybetmiştir. 21’inci yüzyılda bunu kabul etmek mümkün değildir."

Hatırlanacağı üzere 7 Temmuz'da Leo ve Gita’nın annesi, Artskah’ın Martakert idari bölgesindeki Agbekalanj köyünde uykuda olan çocuklarını evde yalnız bırakarak onlara yiyecek bulmak için dışarı çıktı ve Martakert'e doğru ilerledi. Uyandıktan sonra çocuklar dışarıda annelerini aramaya başlamış ve sonunda yorgun düşerek terk edilmiş bir arabada dinlenmeye karar vermişler. Arabada kalan çocuklar aşırı sıcaklıktan dolayı hayatlarını kaybetmişler. Azerbaycan tarafından Laçın koridorunun kapatılması ve erişimin zorluğu nedeniyle mesela Aghabekalanj gibi uzak köylere gerekli acil yardım ulaştırılamıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+