​Ermenistan Başbakanı,Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ile görüştü - Gündem
13 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Պարխար / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

15 Temmuz 2023  

​Ermenistan Başbakanı,Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ile görüştü -

​Ermenistan Başbakanı,Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ile görüştü ​Ermenistan Başbakanı,Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ile görüştü

Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Tobias Lindner, Ermenistan'a bölgesel ziyarette bulunuyor. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Lindner’i makaminda ağırladı. kabul etti ve ziyaretini memnuniyetle karşıladı.

Paşinyan, Ermeni-Almanya ilişkilerle ilgili, aynı zamanda bölgesel konuları ele almak için iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

Aynı zamanda Paşinyan “Ermenistan'ın Almanya ile demokratik reformların etkili bir şekilde teşvik edilmesi de dahil olmak üzere farklı alanlarda işbirliğine önem veriyor” ifadelerini kullandı.

Tobias Lindner ise Ermenistan ile farklı yönlerde işbirliğinin derinleştireceğini, demokratik reformların uygulama sürecinde hükümetinin sonraki desteği devam etmeye hazır olduğunun altını çizdi.

Taraflar Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin düzenlenme sürecini, bölgedeki güvenlik durumunu, Azerbaycan tarafından yasa dışı Laçin koridoru engelleme nedeniyle Artsak’taki yaratılan insani krizin derinleşmesini ve bunun üstesinden gelmek için gerekli adımların atılmasını ele aldı.

Bu kapsamında Paşinyan, Azerbaycan'ın, Dağlık Karabağ bölgesinde, Ermeniler’in tek geçiş güzergahı olan Laçin Koridoru’ndaki ablukanın kaldırması gerektiğine ilişkin Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'nın kararına dikkat çekti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+