​Ermeni sporcu zaferini abluka altında tutulan Karabağ Ermenilerine adadı - Spor
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Spor :

17 Temmuz 2023  

​Ermeni sporcu zaferini abluka altında tutulan Karabağ Ermenilerine adadı -

​Ermeni sporcu zaferini abluka altında tutulan Karabağ Ermenilerine adadı ​Ermeni sporcu zaferini abluka altında tutulan Karabağ Ermenilerine adadı

15 Temmuz'da Kırgızistan'da Kara-Balte şehrinde EFC Global 33 MMA uluslararası turnuvası gerçekleşti. Bu turnuvada Ermeni sporcu Kamo Unanyan'ın ünlü Brezilyalı sporcu Rodrigues Rondinelli ile karşı karşıya gelecekti. Kamo, Rondinelli ile olan bu mücadeleyi heyecanla bekliyordu, ancak maçtan bir gün önce bilinmeyen nedenlerle Brezilyalı sporcu, Kamo Unanyan'a karşı olan mücadeleden vazgeçti. Son dakikada organizatörler, Unanyan için yeni bir rakip buldu.

Böylece Kamo Unanyan, büyük uluslararası MMA turnuvası EFC Global 33'te, 19 yaşındaki Kırgızistan MMA şampiyonu Temirlan Emirlanov ile karşı kaşıya geldi.

Mücadele sadece 40 saniye sürdü ve Unanyan, Emirlanov'u nakavt etti.

"Rakibin genç olması nedeniyle baştan beri onun ruhsal olarak maça hazır olmadığını anladım ve ilk dakikalardan itibaren aktif olmaya başladım. Sadece 40 saniye içinde onu nakavt etmek için yeterli oldu" dedi Kamo Unanyan ve bu maçtan herhangi bir yaralanma olmadığını vurguladı.

Ayrıca, maçın hemen ardından Kamo, zaferini 200'den fazla gündür Azerbaycan'ın ablukasında bulunan Artsakh halkına adadığını açıkladı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+