Keldani̇ Katoli̇k Ki̇li̇sesi̇ Patri̇ği̇ni̇n Zi̇yareti̇ - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

20 Temmuz 2023  

Keldani̇ Katoli̇k Ki̇li̇sesi̇ Patri̇ği̇ni̇n Zi̇yareti̇ -

Keldani̇ Katoli̇k Ki̇li̇sesi̇ Patri̇ği̇ni̇n Zi̇yareti̇ Keldani̇ Katoli̇k Ki̇li̇sesi̇ Patri̇ği̇ni̇n Zi̇yareti̇

Keldani katolik kilisesi patriği kardinal mar raphael luis saco, 18 temmuz 2023, sali, saat 10:45'te ermeni patrikhanesini ziyaret etti. Konuk ruhani öndere, i̇stanbul keldani katolik kilisesi yeni atanmiş ruhani önderi episkopos mons. Sabri anar’in yani sira pek çok din adami eşlik etti.

Kadasetli patrik sahak ii hazretleri, başepiskopos aram ateşyan, ermeni patrikliği rahipler topluluğu üyeleri ve pederleri s. asdvadzadzin patriklik kilisesi girişinde
Iki ruhani önderi karşiladilar. Daha sonra kurulan dini geçit ile ruhani önderleri kiliseye yönlendirdiler.

Patrik hazretleri, yaptiği konuşma ile keldani katolik kilisesi ruhani önderi ve beraberindeki din adamlarini selamladi. Patriklik kilisesi kemerleri altinda gerçekleştirilen bu tarihi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardindan kardinal mar raphael luis bir konuşma yaparak patrik hazretleri’ni selamladi ve gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti.

Okunan ilahilerin ardindan yeniden kurulan dini geçit ile iki ruhani önder patrikhane kabul salonuna geçirildi, burada sohbet firsati buldular.

Patrik hazretleri, kardinal mar raphael luis’in hediyesine karşilik olarak, kilisemizin dini kiyafetleri ve objeleri ile ilgili ingilizce bir kitap ve el yapimi ahşap bir vazo hediye etti. Yeni takdis edilmiş episkopos mons. Sabri anar’a ise bir episkoposluk haçi hediye etti.

Bu haber trhaybad kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (trhaybad) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(trhaybad). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+