​Ermenistan Ekonomi Bakanı: İran üzerinden Hindistan`dan Ermenistan`a bir ulaşımtırma koridoru geliş - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

03 Ağustos 2023  

​Ermenistan Ekonomi Bakanı: İran üzerinden Hindistan`dan Ermenistan`a bir ulaşımtırma koridoru geliş -

​Ermenistan Ekonomi Bakanı: İran üzerinden Hindistan`dan Ermenistan`a bir ulaşımtırma koridoru geliş ​Ermenistan Ekonomi Bakanı: İran üzerinden Hindistan`dan Ermenistan`a bir ulaşımtırma koridoru geliştiriliyor

Ermenistan Ekonomi Bakanı Vahan Kerobyan, İran toprakları üzerinden Hindistan'dan Ermenistan'a ulaşım koridoru geliştirildiğini ve bu amaçla bir çalışma grubu oluşturulduğunu açıkladı.

Gazetecilere konuşan Kerobyan, şunları kaydetti:

"Hindistan ile iletişim hala tam olarak gelişmedi ve lojistik kolay değil. Hindistan ile ticaretin büyük bir potansiyeli var ve bizim önerimiz ve Başbakanın talimatıyla Hindistan'dan Avrupa'ya yeni, yüksek hızlı koridor oluşturma olasılıklarını araştırmak üzere bir çalışma grubu oluşturuldu."

Bakan Kerobyan, bu grubun başkanı olduğunu ve görevinin, malların Hindistan'dan Avrupa'ya Ermenistan üzerinden mümkün olduğunca hızlı ve ucuz bir şekilde ulaşmasını sağlamak olduğunu kaydetti.

"Grup bu yönde çalışıyor ve bence yıl sonuna kadar, Hindistan'dan Ermenistan'a ve ters istikamette oradan da Avrupa'ya kargo taşımacılığı için hızlı ve oldukça ucuz bir koridorun nasıl oluşturulacağına dair mekanizmalar hakkında somut teklifler olacak."sözlerine ekledi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+