​AİHM Azerbaycan`a kaçırılan Artsakh sakini hakkında bilgi vermesi için süre verdi - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Արփող

Gündem :

04 Ağustos 2023  

​AİHM Azerbaycan`a kaçırılan Artsakh sakini hakkında bilgi vermesi için süre verdi -

​AİHM Azerbaycan`a kaçırılan Artsakh sakini hakkında bilgi vermesi için süre verdi ​AİHM Azerbaycan`a kaçırılan Artsakh sakini hakkında bilgi vermesi için süre verdi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Azerbaycan'a Raşid Beglaryan hakkında bilgi vermesi için 10 Ağustos'a kadar süre verdi.

Ermenistan'ın Uluslararası Hukuki konulardan sorumlu temsilcisinin Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda şunlar kaydedildi:

"Azerbaycan bu kişinin yeri, gözaltı koşulları, sağlık durumu, alınan tıbbi bakım ve olası geri dönüşü hakkında mahkemeye bilgi vermekle yükümlüdür."

1 Ağustos'ta Azerbaycan Devlet Sınır Hizmeti Artsakh'ta ikamet eden Raşid Beglaryan'ın tutuklandığını duyurmuş ve Beglaryan'ın Ağavno köyünde sınırı ihlal ettiği sırada tutuklandığını belirtmişti. Ardından Artsakh (Dağlık Karabağ)Ulusal Güvenlik Servisi, Raşid Beglaryan'ın Azerbaycan'ın kontrolündeki topraklarda kaybolduğunu ve alkolün etkisinde olduğunu belirten bir yazılı açıklama yayınlamıştı. Daha sonra Artsakh savcılığı, Raşid Beglaryan'ın Artsakh'tan Ermenistan'a giderken Azerbaycanlılar tarafından taciz edilip kaçırıldığına dair bir yazılı açıklama yayınlamıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+