​Eylül ayında Rus diplomatlar, Rusya Federasyonu`nun Kapan`da bir konsolosluk açılışı için Syunik bö - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

05 Ağustos 2023  

​Eylül ayında Rus diplomatlar, Rusya Federasyonu`nun Kapan`da bir konsolosluk açılışı için Syunik bö -

​Eylül ayında Rus diplomatlar, Rusya Federasyonu`nun Kapan`da bir konsolosluk açılışı için Syunik bö ​Eylül ayında Rus diplomatlar, Rusya Federasyonu`nun Kapan`da bir konsolosluk açılışı için Syunik bölgesini ziyaret edecek

Rusya, Kapan'da bir başkonsolosluk açılışı için aktif hazırlık çalışmaları yürütüyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın BDT ülkeler 4’üncü daire başkanı Denis Gonchar, TASS'a verdiği röportajda, Rus diplomatların önümüzdeki ay Syunik bölgesini ziyaret edeceğini belirtti.

Gonchar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Syunik bölgesinde Kapan şehrindeki Rus konsolosluğunun tam teşekküllü açılışı için aktif hazırlıklar yapıyoruz. Bu girişimimiz liderlerimiz tarafından 25 Mayıs'ta Moskova'da yapılan bir toplantıda onaylandı. Eylül ayında bölgeye, doğrudan yerinde acil konuların çözümüyle ilgilenecek olan Rus diplomatlar gelecek."

Gonchar, Rusya ve Ermenistan şehirleri arasında kardeş şehir ilişkileri kurulmasıyla ilgili birçok öneri olduğunu ve sonbaharda Ermenistan'da bir başka 10. Bölgesel Forum'un düzenlenmesinin planlandığını ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+