​Kilikya Büyük Evi Katolikosu I. Aram, Papalık temsilcisiyle Artsakh`taki krizi görüştü - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

09 Ağustos 2023  

​Kilikya Büyük Evi Katolikosu I. Aram, Papalık temsilcisiyle Artsakh`taki krizi görüştü -

​Kilikya Büyük Evi Katolikosu I. Aram, Papalık temsilcisiyle Artsakh`taki krizi görüştü ​Kilikya Büyük Evi Katolikosu I. Aram, Papalık temsilcisiyle Artsakh`taki krizi görüştü

Kilikya Büyük Evi Katolikosu I. Aram, Surp (Kutsal) Astvatsatsin Manastırı'nda Papalık Piskoposu Paulo Porcia'yı kabul etti.

I. Aram Hazretleri Paulo Porcia'nın dikkatine 8 aydan fazla bir süredir Azerbaycan tarafından kuşatılan Artsakh'ın mevcut durumunu özel olarak sundu.

Katolikos, Ermeni Kilisesi ve Ermeni milletinin, Papa Franciscus ve genel olarak Vatikan'a, Ermenistan ve Artsakh konusundaki destekleyici tutum ve açıklamalarından dolayı her zaman minnettar olduğunu hatırlattı.

"Papa'nın Artsakh ablukasıyla ilgili endişelerini dile getirdiğini ve mümkün olan tüm çabalarla buna son verilmesinin acil zorunluluğunu vurguladığını biliyoruz. Vatikan'ın Artsakh'a desteğini başta uluslararası çevreler olmak üzere çeşitli şekillerde ifade etmeye devam etmesi milletimizin sıcak beklentisidir." sözlerine ekledi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+