​Ermeni Özgür stil güreşçileri, BDT Oyunları`nda üç bronz madalya kazandı - Gündem
12 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

10 Ağustos 2023  

​Ermeni Özgür stil güreşçileri, BDT Oyunları`nda üç bronz madalya kazandı -

​Ermeni Özgür stil güreşçileri, BDT Oyunları`nda üç bronz madalya kazandı ​Ermeni Özgür stil güreşçileri, BDT Oyunları`nda üç bronz madalya kazandı

BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) İkinci Oyunları'nda Ermenistan milli serbest güreş takımı temsilcileri mücadeleye başladı. Ermenistan, sadece serbest stil kategorisinde 3 bronz madalya kazandı.

Soligorsk spor kompleksinde gerçekleşen güreş turnuvasında, 57 kg ağırlık kategorisinde Narek Hakobyan, önce Tacik sporcuyu yendi, ancak yarı finalde Kazakistan temsilcisine yenildi. Hakobyan, bronz madalya mücadelesinde Kırgızistan'dan Rasul Saliev ile karşılaştı. Ermeni sporcu 13-2 mağlup oldu.

61 kg kategorisinde Norik Harutyunyan, Kazakistan temsilcisini ilk maçta yendi, ancak yarı finalde Azerbaycanlı güreşçiye mağlup oldu. Harutyunyan'ın bronz madalya mücadelesinde rakibi, Vietnam'dan Lok Phi oldu. Harutyunyan büyük bir üstünlükle galip geldi.

65 kg kategorisinde Ermenistan'ı temsil eden Hayk Abramyan, sırasıyla Kırgızistan ve Bahreynli sporcuları mağlup etti, ancak yarı finalde Rus sporcuyla yenildi. Üçüncülük maçında Abramyan, Özbek güreşçi Javokhir Chulibov'a 5-0 yenildi.

70 kg kategorisinde Arthur Sargsyan ilk karşılaşmada mağlup oldu.

74 kg kategorisinde Narek Harutyunyan, önce Tacikistanlı sporcuyla galip geldi, ancak yarı finalde Rusya'dan bir rakibe mağlup oldu. Bronz maçında Sargsyan, Özbek güreşçi Jafar Chuliboev ile karşılaştı. Ermeni sporcu 9-4 mağlup oldu.

79 kg kategorisinde David Gevorgyan, Azerbaycanlı sporcuyla başlangıçta mağlup olarak yarışmalardan elendi.

86 kg kategorisinde Azat Karapetyan, ilk maçta galip geldikten sonra yarı finalde Azerbaycanlı bir rakip ile karşı karşıya geldi ve mağlup oldu. Karapetyan, bronz madalya mücadelesinde Kırgız güreşçi Elnur Akibaev ile mücadele etti. Karapetyan 7-5 galip geldi.

97 kg kategorisinde Ermenistan'dan Sergey Sarkisyan yarı finalde Rus sporcuyla karşılaştı ve ona mağlup oldu. Üçüncülük maçında Sargsyan, Tacik sporcu Rahmonjon Makhmadbekov ile mücadele etti ve 11-0'lık skorla galip geldi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+