​Glendale`de ABD`li Ermeniler Artsakh`taki ablukayı protesto etmek için yolu trafiğe kapattı - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

11 Ağustos 2023  

​Glendale`de ABD`li Ermeniler Artsakh`taki ablukayı protesto etmek için yolu trafiğe kapattı -

​Glendale`de ABD`li Ermeniler Artsakh`taki ablukayı protesto etmek için yolu trafiğe kapattı ​Glendale`de ABD`li Ermeniler Artsakh`taki ablukayı protesto etmek için yolu trafiğe kapattı

9 Ağustos gecesi yüzlerce ABD'li Ermeni protestocu, Artsakh'taki krize dikkat çekmek için ABD'nin Glendale kentindeki otoyollardan birini trafiğe kapattı.

ABC7 medyasından edinilen bilgiye göre protestocular Central ve Brand caddelerinin bir kısmını kapatıp, ardından otoyol şeritlerinde toplandılar ve Kongre Üyesi Adam Schiff'i Artsakh'ı desteklemeye çağıran pankartlar taşıdılar.

Son günlerde protestocular, Adam Schiff'in Glendale ofisinin önünde birkaç gösteri düzenleyerek Demokrat kongre üyesini Dağlık Karabağ'ı desteklemek için daha fazlasını yapmaya çağırdı.

Adam Schiff ise 7 Ağustos'ta Laçin Koridoru ablukasının kaldırılmasının aciliyetini bir kez daha vurgulayan bir açıklama yayınlamıştı.

Schiff açıklamasında şu ifadelere yer vermişti: "Azerbaycan, Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin hayati insani yardım göndermesine ve acil tıbbi bakıma ihtiyacı olan hastaları Artsakh'tan nakletmesine izin vermediği için, uluslararası toplumun harekete geçmesi ve çatışmaya sürdürülebilir bir çözüm bulması ihtiyacı her geçen gün artıyor."

ABD'li senatör, ABD'nin Artsakh Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıması ve Ermeni toplumunun ata yurdunda karşı karşıya kaldığı etnik temizlik ve soykırım tehditlerine karşı çıkması gerektiğini sözlerine eklemişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+