​Ermenistan`ın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi`nden, Azerbaycan`a kınama - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

11 Ağustos 2023  

​Ermenistan`ın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi`nden, Azerbaycan`a kınama -

​Ermenistan`ın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi`nden, Azerbaycan`a kınama ​Ermenistan`ın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi`nden, Azerbaycan`a kınama

Ermenistan'ın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi Arman Khaçatryan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Avrupa Konseyi'ne üye bir devlet olarak Azerbaycan'ın örgütün tüzüğünü ağır bir şekilde ihlal etmesini kınadı.

Khaçatryan şunları kaydetti:

Azerbaycan'ın eylemleri, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana başardıklarıyla taban tabana zıttır. Avrupa Konseyi üyesi bir devletin Avrupa Konseyi Tüzüğü ve değerlerini ağır bir şekilde ihlal etmesi kınanacak bir durumdur. Azerbaycan güç ve baskı kullanmaktan vazgeçmeli, Dağlık Karabağ halkının insan haklarına saygı göstermeli ve ablukayı kaldırmalıdır.

Ermenistan'ın Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi, Ermenistan'ın Fransa Büyükelçiliğinden yapılan açıklamayı da paylaştı. Büyükelçilik Laçin Koridoru'nun Azerbaycan tarafından bloke edilmesini ve bunun sonucunda Dağlık Karabağ halkının yaşadığı insani krizi gösteren bir video da paylaşmıştı.

400 tonluk insani yardımın, yetersiz beslenme ve ilaçsızlıktan muzdarip Dağlık Karabağ halkına 16 gündür ulaştırılamadığı kaydedildi.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+