​Aliyev Paşinyan’ı uyardı: ‘Hesabını vereceksiniz - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

10 Eylül 2023  

​Aliyev Paşinyan’ı uyardı: ‘Hesabını vereceksiniz -

​Aliyev Paşinyan’ı uyardı: ‘Hesabını vereceksiniz ​Aliyev Paşinyan’ı uyardı: ‘Hesabını vereceksiniz

Azerbaycan ordusunun 2020 yılında 44 günlük savaşla Dağlık Karabağ’daki Ermenistan işgalini sona erdirmesinin sonrasında bir türlü imzalanamayan barış anlaşması ve son haftalarda artan gerilimin ardından dün de Bakü’den Ermenistan yönetimine sert bir mesaj gitti.

Azerbaycan Devlet Televizyonu AZTV, Ermenistan sınırındaki askeri sevkiyatlar sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Nikol Paşinyan yönetimine yönelik konuşmasını paylaştı.

‘İŞTE O GÜN GELDİ’
Gözdağı olarak algılanan ve Azerbaycan Ordusu’nun İkinci Karabağ Savaşı’nda elde ettiği zaferden görüntülerle birlikte verilen konuşmasında Aliyev, “Bir gün yaptıklarınızın hesabını vereceğinizi bilmiyor muydunuz? İşte o gün geldi” ifadelerini kullandı. Geçen hafta Ermeni güçleri, Azerbaycan askerlerine havan topları ve kamikaze insansız hava araçlarıyla saldırmış, olayda üç Azerbaycan askeri yaralanmıştı. Söz konusu eylem Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından kınanmıştı. Ermenistan’ın provokasyonu sonucu Azerbaycan ordusu Ermenistan sınırı ve Zengezur bölgesine askeri sevkiyatlara başlamış, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Azerbaycan ordusuna ait çok sayıda aracın konvoy halinde bölgeye ilerlediği görülmüştü.

Bu haber msn kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (msn) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(msn). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+