​Hacıyev: Ermenistan topraklarıyla ilgili askeri bir hedefimiz yok - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

28 Eylül 2023  

​Hacıyev: Ermenistan topraklarıyla ilgili askeri bir hedefimiz yok -

​Hacıyev: Ermenistan topraklarıyla ilgili askeri bir hedefimiz yok ​Hacıyev: Ermenistan topraklarıyla ilgili askeri bir hedefimiz yok

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in dış politika danışmanı Hikmet Hacıyev, Reuters ajansına, Bakü’nün “sadece Ermenistan üzerinden Nahcivan ile ulaşım bağlantısı istediğini” belirtti ve bunun “hem ülkeye hem de tüm bölgeye fayda sağlayacağına” dair güvence verdi.

Hacıyev “Azerbaycan’ın Ermenistan’ın egemen topraklarıyla ilgili herhangi bir askeri hedefi veya sorunu yok, bu… tamamen Azerbaycan’ın gündeminin dışında" dedi.

Brüksel’de Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan ve Avrupalı ​​yetkililerle yaptığı görüşmeler sonrasında demeç veren Hacıyev “Ermenistan’a teklifimiz iletişim hatlarının inşası, ulaşım hatlarının çok barışçıl bir şekilde inşa edilmesidir” dedi.

Brüksel’deki müzakereler sırasında yetkililer, Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında 5 Ekim’de Granada’da yapılacak Avrupa zirvesinde olası görüşmeyi tartıştılar.


Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+