​Mel Gibson: Modern soykırıma tanık oluyoruz, Ermeni halkı bir kez daha etnik temizliğe maruz kalıyo - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

29 Eylül 2023  

​Mel Gibson: Modern soykırıma tanık oluyoruz, Ermeni halkı bir kez daha etnik temizliğe maruz kalıyo -

​Mel Gibson: Modern soykırıma tanık oluyoruz, Ermeni halkı bir kez daha etnik temizliğe maruz kalıyo ​Mel Gibson: Modern soykırıma tanık oluyoruz, Ermeni halkı bir kez daha etnik temizliğe maruz kalıyor

Dünyaca ünlü aktör Mel Gibson, uluslararası toplumdan ve tüm ülkelerden Dağlık Karabağ'daki Ermeni nüfusa yardım eli uzatmak, onlara koruma önermek ve güvenli bir şekilde taşınmaları amacıyla insani koridorlar oluşturmak için acil adımlar atmayı rica ediyor.

Yayınladığı video mesajda Gibson şunları söylüyor: "Tarih trajik bir şekilde tekerrür ediyor. Gelişmekte olan modern soykırıma tanık oluyoruz. Medya bu konuya sessiz kalıyor. Yüzyıllardır inançlarından dolayı zulme uğrayan Ermeni halkı bir kez daha etnik temizliğe maruz kalıyor. Pek çok Ermeni, Azerbaycan ve Türkiye'nin elinde tarif edilemez dehşetler yaşıyor: can kaybı, zorla yerinden edilme, açlık ve tecrit. Onlar, nesiller boyunca ev dedikleri toprakların derinliklerine uzanan kökleri olan aynı Ermenilerdir.

Uluslararası toplumdan ve tüm ülkelerden Dağlık Karabağ'daki Ermeni nüfusa yardım eli uzatmak, onlara koruma önermek ve güvenli bir şekilde taşınmaları amacıyla insani koridorlar oluşturmak için acil adımlar atmayı rica ediyorum."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+