​Dünyaca ünlü Ermeni futbolcu: “Gözaltılar endişe verici bir eğilim haline geliyor” - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

29 Eylül 2023  

​Dünyaca ünlü Ermeni futbolcu: “Gözaltılar endişe verici bir eğilim haline geliyor” -

​Dünyaca ünlü Ermeni futbolcu: “Gözaltılar endişe verici bir eğilim haline geliyor” ​Dünyaca ünlü Ermeni futbolcu: “Gözaltılar endişe verici bir eğilim haline geliyor”

Ermenistan Milli Futbol Federasyonu'nun eski kaptanı, “İnter” futbol takımının futbolcusu Henrikh Mkhitaryan Facebook hesabında bir paylaşım yaptı.

Mkhitaryan “Ben Ruben Vardanyan’ın ve gözaltına alınmış tüm diğer Ermenilerin serbest bırakılmasını talep ederek hemşehrilerime katılıyorum. On binlerce aile Ermenistan’da güvenli bir sığınak bulmak için Dağlık Karabağ’dan kaçarken gözaltılar endişe verici bir eğilim haline geliyor'' diye konuştu.

Futbolcunun sözlerine göre Ruben Vardanyan sadece bölgemizde değil tüm dünyada barışın açık destekçisi olarak öne çıkıyor. Vardanyan dünyaca ünlü bir hayırseverdir, iş adamı ve barış vaaz eden ve dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda insanlara eğitim ve sağlık hizmeti sağlayan “Aurora” ödülünün kurucu ortağıdır.

Hatırlanacağı üzere, Azerbaycanlılar Artsakh Cumhurriyeti eski devlet bakanı Ruben Vardanyan’ı tutukladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+