Türkiye şartı kabul edilmedi, Aliyev İspanya`ya gitmeme kararı aldı - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

04 Ekim 2023  

Türkiye şartı kabul edilmedi, Aliyev İspanya`ya gitmeme kararı aldı -

Türkiye şartı kabul edilmedi, Aliyev İspanya`ya gitmeme kararı aldı Türkiye şartı kabul edilmedi, Aliyev İspanya`ya gitmeme kararı aldı

Türkiye şartı kabul edilmedi, Aliyev İspanya'ya gitmeme kararı aldı© HürriyetAzerbaycan, Türkiye’nin de katılması şartının kabul edilmemesi nedeniyle Ermenistan, AB, Fransa ve Almanya ile İspanya'da yapılacak görüşmeye Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılmama kararı aldığını duyurdu.

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Karabağ zaferi sonrası ilk kez 5 Ekim'de İspanya'nın Granada kentinde düzenlenecek Avrupa Siyasi Topluluğu zirvesi kapsamında bir araya gelmesi bekleniyordu.

Ermenistan güvenlik konseyi toplantıya Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve AB başkanı Charles Michel'in de katılacağını duyurmuştu.

TÜRKİYE ŞARTI KABUL EDİLMEYİNCE ALİYEV GİTMEME KARARI ALDI

Azerbaycan kritik görüşmelere Türkiye’nin de katılması şartının kabul edilmemesi nedeniyle Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in toplantıya katılmama kararı aldığını duyurdu.

Azeri medyasında yer alan haberlere göre, Bakü yönetimi toplantıya Türkiye'nin katılımı konusunda ıosrar etti ancak Almanya ve Fransa buna karşı çıktı.


Bu haber msn kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (msn) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(msn). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+