​Japonya, Dağlık Karabağ`ın zorla yerinden edilmiş kişilerine 2 milyon dolar acil hibe yardımı sağla - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

08 Ekim 2023  

​Japonya, Dağlık Karabağ`ın zorla yerinden edilmiş kişilerine 2 milyon dolar acil hibe yardımı sağla -

​Japonya, Dağlık Karabağ`ın zorla yerinden edilmiş kişilerine 2 milyon dolar acil hibe yardımı sağla ​Japonya, Dağlık Karabağ`ın zorla yerinden edilmiş kişilerine 2 milyon dolar acil hibe yardımı sağlama kararı aldı

Japonya Dışişleri Bakanlığı'na göre, 6 Ekim'de Japonya Hükümeti, Dağlık Karabağ'ın zorla yerinden edilmiş kişilerine toplam 2 milyon dolar tutarında acil hibe yardımı sağlama kararı aldı.

Bu fonlar, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ve Birleşmiş Milletler Yüksek Komiseri için Mülteciler (UNHCR) aracılığıyla sağlanacak.

Japonya Dışişleri Bakanlşığı’nın konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"19 Eylül'de Azerbaycan'ın askeri faaliyetleri nedeniyle 100.000'den fazla kişinin yerinden edilmiş olmasına dayanarak, Japonya Hükümeti, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ve Birleşmiş Milletler Yüksek Komiseri için Mülteciler (UNHCR) aracılığıyla Gıda Dışı Ürünler, sağlık, koruma ve su gibi alanlarda toplam 2 milyon dolarlık acil hibe yardımını uygulayacaktır. Bu uluslararası organizasyonlarla yakın işbirliği içinde, Japonya Hükümeti, yerinden edilmiş kişilere destek sağlamaya devam edecek ve yanlarında olacaktır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+