​Putin, barış anlaşmasını görüşmek üzere Ermenistan ve Azerbaycan taraflarını Moskova`ya davet etti - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

15 Ekim 2023  

​Putin, barış anlaşmasını görüşmek üzere Ermenistan ve Azerbaycan taraflarını Moskova`ya davet etti -

​Putin, barış anlaşmasını görüşmek üzere Ermenistan ve Azerbaycan taraflarını Moskova`ya davet etti ​Putin, barış anlaşmasını görüşmek üzere Ermenistan ve Azerbaycan taraflarını Moskova`ya davet etti

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) liderler zirvesinde konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Putin, "Uzun süredir bu çatışmaya nihayet son verecek anlaşmanın hazırlanması gündemde. Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan'ın barış anlaşması imzalamasına destek olmaya hazır. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış müzakerelerinin Moskova'da yapılması için ev sahibi olmayı teklif ediyoruz" dedi.

Söz konusu müzakerelerin iki ülkenin liderleri tarafından imzalanacak bir barış anlaşmasıyla sonuçlanmasına mutlaka yardımcı olacaklarını söyleyen Putin "Bu çalışmanın koşullarını sağlamaya hazırız" sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+