Litvanya, Ermenistan`ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteği yineliyor - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

20 Ekim 2023  

Litvanya, Ermenistan`ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteği yineliyor -

Litvanya, Ermenistan`ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteği yineliyor Litvanya, Ermenistan`ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteği yineliyor

Litvanya Başbakanı Ingrida Šimonytė, Yerevan'da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüşmesi sonrasında yaptığı konuşmada "Litvanya, Ermenistan'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteği bir kez daha teyit ediyor." diye söyledi.

Litvanya Başbakanı, "Uluslarımızın uzun süredir dostane bağları var. Ve biz benzer tarihsel deneyimler, baskı deneyimleri, bağımsızlık mücadelesi, demokrasiyi seçme ve ona bağlı kalma yoluyla birleşiyoruz" dedi.

Šimonytė, Litvanya'nın 1991 yılında Ermenistan'ın bağımsızlığını tanıyan ilk devlet olmasından gurur duyduğunu vurguladı.

Litvanya Başbakanı, "Bugün burada bulunmaktan ve Litvanya'nın Ermenistan'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteğin yanı sıra hükümetinizin demokratik, reforme edilmiş bir Ermenistan inşa etmeye devam etme kararlılığını yeniden teyit etmekten mutluyum" sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+