​Türkiye`deki Surp Giragos Ermeni Kilisesi`nde isim günü ayini yapıldı - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

23 Ekim 2023  

​Türkiye`deki Surp Giragos Ermeni Kilisesi`nde isim günü ayini yapıldı -

​Türkiye`deki Surp Giragos Ermeni Kilisesi`nde isim günü ayini yapıldı ​Türkiye`deki Surp Giragos Ermeni Kilisesi`nde isim günü ayini yapıldı

Surp Giragos Ermeni Kilisesi Vakfı Başkan Yardımcısı Ohannes Gafur Ohanyan, isim günü kutlaması dolayısıyla İstanbul'dan gelen din adamlarının öncülüğünde ayin yaptıklarını söyledi.

Merkez Sur ilçesinde Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nde isim günü dolayısıyla yapılan ayini Başepiskopos Aram Ateşyan yönetti.

Ohanyan, şu ifadeleri kullandı.

"Ermeni kilisemizde her sene bir isim günü ayini yapılır. Bugün de Sur Giragos'un ayin günüdür. Ölümlerin, saldırıların olmayacağı bir dünya diliyorum. (İsrail-Filistin çatışması) İnşallah bu saldırlar bir daha olmaz. Günahsız kadın, çoluk ve çocuk maalesef bu çatışmalarda kaybediliyor, yaralanıyor ve vefat ediyorlar. Bu tür çatışmaların olmamasını diliyorum."

Udi Yervant Bostancı ise Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nin önemine işaret ederek, "Diyarbakır‘daki Ermeniler için de çok önemlidir ve kadim bir kilisemizdir. Bugün kilisemizin isim günü ve buradaki hemşehrilerimiz bizi yalnız bırakmadı. Kilisemiz doldu. Bu onur verici bir şey." dedi.





Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+