​Ermenistan ve Azerbaycan başbakanları Tiflis`te 4. Uluslararası İpek Yolu Forumu`na katılacak - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

24 Ekim 2023  

​Ermenistan ve Azerbaycan başbakanları Tiflis`te 4. Uluslararası İpek Yolu Forumu`na katılacak -

​Ermenistan ve Azerbaycan başbakanları Tiflis`te 4. Uluslararası İpek Yolu Forumu`na katılacak ​Ermenistan ve Azerbaycan başbakanları Tiflis`te 4. Uluslararası İpek Yolu Forumu`na katılacak

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Tiflis'te 4. Uluslararası İpek Yolu Forumu'na katılacak.

Forumun resmi internet sitesinden edindiğimiz bilgilere göre Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 26 Ekim'de forumun açılışında konuşma yapacak.

Nikol Paşinyan'ın konuşmasının ardından Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ve Asya Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Roberta Casali de açılış konuşmaları yapacak.

Bu yılki foruma 60'tan fazla ülkeden yaklaşık 2.000 katılımcının katılması bekleniyor. Katılımcılar arasında siyasi ve ticari liderler, uzmanlar ve uluslararası kuruluşların temsilcileri yer alıyor.

Forumda tartışılan ana konular, yeni Doğu-Batı ticaret mimarisi, dijital bağlantı, enerji sektöründeki çeşitlilik, turizmin sürdürülebilirliği, sürdürülebilir bir gelecek için çeşitlendirilmiş yatırımlar vb. konulardır.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+