​Mirzoyan: Ermenistan ve Azerbaycan arasında barış, toprak bütünlüğünün karşılıklı tanınması durumun - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

28 Ekim 2023  

​Mirzoyan: Ermenistan ve Azerbaycan arasında barış, toprak bütünlüğünün karşılıklı tanınması durumun -

​Mirzoyan: Ermenistan ve Azerbaycan arasında barış, toprak bütünlüğünün karşılıklı tanınması durumun ​Mirzoyan: Ermenistan ve Azerbaycan arasında barış, toprak bütünlüğünün karşılıklı tanınması durumunda mümkün olabilir

Ermenistan ve Azerbaycan arasında bir barış anlaşması, Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan'ın Cuma günü Yerevan'da Macar mevkidaşı Péter Szijjártó ile düzenlediği ortak basın toplantısında belirtildiği gibi, toprak bütünlüğünün karşılıklı tanınmasının ve sınırların belirlenmesi durumunda mümkün olabilir.

Bakan Mirzoyan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Güç kullanımının ve yabancı düşmanca politikanın dışlanması, bölgedeki halkımız için kalıcı ve onurlu bir barış için hayati önem taşıyor. Bir ay önce Azerbaycan’ın etnik temizlik politikası Dağlık Karabağ'da tamamlandı, 100.000'den fazla Ermeni Dağlık Karabağ'dan zorla yerinden edildi, tarihi vatanlarını terk ettiler ve şimdi mülteci olarak Ermenistan'da barınmışlardır."

Ermenistan Dışişleri Bakanı, ayrıca bölgede kalıcı barış, tüm bölge ülkelerinin taahhüt, etkili adımlar ve aşırıcı amaçları terk etmeleri gerektiğini belirtti.

Mirzoyan, Ermenistan'ın uluslararası ortaklardan etkili destek beklediğini de söyledi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+