​Hindistan, Ermenistan`a yeni silah sevkiyatı konusunu değerlendiriyor - Gündem
20 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Արագած / Ժամ : Բաւական

Gündem :

28 Ekim 2023  

​Hindistan, Ermenistan`a yeni silah sevkiyatı konusunu değerlendiriyor -

​Hindistan, Ermenistan`a yeni silah sevkiyatı konusunu değerlendiriyor ​Hindistan, Ermenistan`a yeni silah sevkiyatı konusunu değerlendiriyor

The Economic Times gazetesinde yer alan habere göre Hindistan, Ermenistan'a yeni silah sevkiyatını olasılığını değerlendiriyor.

"Hindistan, ilk paketini geçen yıl başarılı bir şekilde teslim edilmesinin ardından, Güney Kafkasya'daki stratejik müttefiki Ermenistan'a yeni silah tedarik etmeyi düşünüyor."

Geçtiğimiz günlerde Ermenistan'dan üst düzey bir yetkilinin Yeni Delhi'ye gelerek bu konuda görüşmelerde bulunduğu belirtiliyor. Gazete, Hindistan'ın Ermenistan için güvenilir bir silah tedarikçisi haline geldiğini vurguluyor.

Yeni sevkiyat ile ilgili henüz bir ayrıntı yok, ancak gazetenin belirttiği gibi isminin açıklanmasını istemeyen Ermeni gözlemciler, yeni paket Azerbaycan ile bir çatışma durumunda caydırıcı olacak ekipmanlar içerebileceğini söylediler.

Hindistan'ın Ermenistan'a sağladığı son silah sevkiyatında Pinaka çok namlulu roketatarlar, tanksavar silahları, roketler ve diğer mühimmatlar yer alıyordu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+