​Paşinyan Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ile görüştü - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

05 Kasım 2023  

​Paşinyan Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ile görüştü -

​Paşinyan Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ile görüştü ​Paşinyan Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock ile görüştü

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, bölgeyi ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock başkanlığındaki heyeti kabul etti.Görüşmede Ermenistan ile Almanya arasındaki ekonomik bağların daha da geliştirilmesi üzerinde duruldu Paşinyan, Ermenistan hükümetinin Alman sermayesinin Ermeni pazarında genişlemesiyle ilgilendiğini vurguladı.

Annalena Baerbock, Azerbaycan saldırısı sonucu Ermenistan'ı sığınan 100 bin Karabağlı göçmen için Almanya'nın Ermenistan'a 9 milyon avronun üzerinde insani yardım sağlamayı planladığını söyledi.

Görüşmede Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine ilişkin konular da ele alındı. Başbakan Paşinyan, Almanya'nın ve Şansölye Olaf Scholz'un barış sürecine kişisel katkısını vurguladı.

Ayrıca, bölgede barış ve istikrarın güçlendirilmesi bağlamında Avrupa Birliği'nin Ermenistan'daki gözlem misyonunun faaliyetlerinin öneminin de altı çizildi.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+