​Almanya Dışişleri Bakanı, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen kişilerle görüştü - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

06 Kasım 2023  

​Almanya Dışişleri Bakanı, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen kişilerle görüştü -

​Almanya Dışişleri Bakanı, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen kişilerle görüştü ​Almanya Dışişleri Bakanı, Dağlık Karabağ`dan zorla yerinden edilen kişilerle görüştü

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ermenistan'ın Ararat idari bölgesinin Artaşat ilçesine bağlı Vostan köyünde Dağlık Karabağ'dan zorla yerinden edilen insanlarla bir araya geldi.

"Armenpress" muhabirinin haberine göre Almanya Dışişleri Bakanı, Dağlık Karabağ'da zorla yerinden edilen insanlarla konuştu ve onların yaşam koşulları hakkında bilgi aldı.

Annalena Baerbock, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile görüşmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, Almanya'nın Dağlık Karabağ'dan zorla yerinden edilenlere destek olarak Ermenistan'a 9,3 milyon avroluk insani yardım sağlayacağını duyurdu.

Daha önce Almanya Dışişleri Bakanı Ararat idari bölgesinin Yeraskh köyüne gelmiş ve burada AB gözlemcileri kendisine Ermenistan-Azerbaycan sınırının o kısmındaki durum hakkında bilgi vermişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+