​Süryani Gevriye Akgüç cinayetine dair 15 gözaltı - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

09 Kasım 2023  

​Süryani Gevriye Akgüç cinayetine dair 15 gözaltı -

​Süryani Gevriye Akgüç cinayetine dair 15 gözaltı ​Süryani Gevriye Akgüç cinayetine dair 15 gözaltı

Midyat ilçesinde Süryani Gevriye Akgüç'ün öldürülmesine dair başlatılan soruşturma kapsamında aralarında korucuların da olduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Yemişli kırsal mahallesinde dün gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğrayan 92 yaşındaki Süryani Gevriye Akgüç, yaşamını yitirdi. Saldırıya dair başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar arasında 2 korucunun da olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar Midyat İlçe Jandarma Karakolu'nda tutuluyor.

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (HEDEP) Mardin Milletvekili George Aslan, sosyal medya hesabından olaya dair açıklama yaptı. Aslan, Akgüç'ün öldürülmesinin keyfi ya da kaza olmadığını belirterek, "Olayla ilgili şu ana kadar 15 kişi gözaltına alındı. Güvenlik güçlerinden edindiğimiz bilgilere göre olayın kısa sürede aydınlanacağını söylediler. Gevriye amcanın katledilmesi her Süryani için özellikle de Turabdin’de yaşayan halkımız için büyük bir yastır. Öldürülmesi keyfi ya da kaza değildir. Bilinçli bir cinayettir" diye kaydetti.

Bu haber gazeteduvar kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazeteduvar) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazeteduvar). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+