​Ararat Mirzoyan, İngiltere Başbakanı danışmanlarına Barış Kavşağı projesini sundu - Gündem
13 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Պարխար / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

11 Kasım 2023  

​Ararat Mirzoyan, İngiltere Başbakanı danışmanlarına Barış Kavşağı projesini sundu -

​Ararat Mirzoyan, İngiltere Başbakanı danışmanlarına Barış Kavşağı projesini sundu ​Ararat Mirzoyan, İngiltere Başbakanı danışmanlarına Barış Kavşağı projesini sundu

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Londra'da İngiltere Başbakanı’nın Dış Politika Danışmanı John Bue ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Sarah McIntosh ile bir araya geldi.

Ermenistan Dışişleri’nden yapılan açıklamaya göre ikili ilişkilerin ele alındığı görüşmede muhataplar uluslararası platformlarda işbirliği konularına da değinirken, barışın ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın garantisi olarak bölgesel programların kapsayıcılığının sağlanmasının önemini de vurguladılar.

Bu bağlamda Ararat Mirzoyan, Ermenistan hükümetinin geliştirdiği "Barış Kavşağı" projesini de sundu.

Azerbaycan'ın etnik temizliği sonucu Dağlık Karabağ'da zorla yerinden edilen 100 binden fazla Ermeni nüfusunun sorunlarına değinilerek, uluslararası ortakların katılımıyla da onların ihtiyaç ve haklarının giderilmesine yönelik adımların hayata geçirilmesi vurgulandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+