​Dışişleri: Yakın gelecekte Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir görüşme planla - Gündem
19 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

26 Kasım 2023  

​Dışişleri: Yakın gelecekte Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir görüşme planla -

​Dışişleri: Yakın gelecekte Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir görüşme planla ​Dışişleri: Yakın gelecekte Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir görüşme planlanmıyor

Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Mnatsakan Safaryan parlamentoda gazetecilere verdiği demeçte "Yakın gelecekte Ermenistan ve Azerbaycan dışişleri bakanları arasında bir toplantı planlanmamaktadır." dile getirdi.

"Mirzoyan ile Bayramov arasında yakın gelecekte görüşme planlanıyor mu?" sorusuna ise Safaryan şu yanıtı verdi: "Henüz böyle bir bilgi yok."

Dışişleri Bakan Yardımcısı, Ermenistan ve Azerbaycan devlet sınırındaki sınır belirleme komisyonunun müteakip toplantısını Ermenistan açısından yapıcılığın bir göstergesi olarak değerlendiriyor.

Ön anlaşmaya uyarınca 30 Kasım'da Ermenistan ve Azerbaycan devlet sınırında devlet sınır belirleme komisyonunun müteakip oturumu yapılacak.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+